+370 683 28017 | info@kiemoprojektai.lt

Malkinės: nuo paprastų medinių namelių iki kombinuotų ūkio pastatų

Gyvenimas nuosavame name yra didelis privalumas. Galima džiaugtis privačia erdve, kiemu ir sodu. Niekas nedrumsčia ramybės ir nekelia pretenzijų dėl ne vietoje pastatyto automobilio. Žinoma, gyvenimas dideliame name reikalauja priežiūros: reikia tvarkyti aplinką, rūpintis namo šildymu. Daugelis žmonių šildymui naudoja malkas, kurios iki šiol yra vienas pagrindinių šilumos šaltinių. Tačiau, tada iškyla dilema: kur laikyti malkas? Atsakymas labai paprastas, tam tinkamiausia vieta yra malkinės.


Malkinės, pastatas, žinomas nuo senų laikų. Be šio nedidelio statinio neapsieidavo nei viena kaimo sodyba ar didesnis dvarelis. Malkinėse buvo laikomos ne tik malkos, bet ir kiti buities rakandai, kaip pjūklai, dalgiai ir kita. Tuo metu, malkinės buvo medinės, kaip ir daugelis kitų pastatų. Jas statydavo iš medžio rąstų ar sukaldavo iš apdirbtų lentų. Šiomis dienomis malkinės taip pat svarbus statinys. Ją turi bene kiekviena kaimo sodyba. Nors iš pažiūros, malkinės asocijuojasi su kaimu, tačiau net ir daugelis miesto gyventojų turi šiuos pastatus. Malkinės yra labai praktiškas statinys. Priklausomai nuo turimos erdvės galima įsirengti norimo dydžio ir formos malkines.


Šiandien, kuomet statybinių medžiagų ir įrankių gausa atveria plačias galimybes, malkines galima statyti labai įvairias. Jos gali būti lengvai surenkamos arba projektuojamos pasitelkiant inžinierių pagalbą. Malkinės gali būti tradicinių ir netradicinių formų, kombinuotos ir montuojamos prie tvoros ar kito pastato. Tradicinių formų malkinės yra paprasti, nedidelės kvadratūros statiniai, dažniausiai mediniai. Tai — stačiakampio formos pastatai, su nedideliu langu ir durimis bei stogo danga. Netradicinių formų malkinės gali būti: stačiakampio, skėčio formos stoginės. Šio tipo malkinės neturi sienų, tik platų stogą, kuris dengia sukrautas po juo malkas. Kombinuotos malkinės taip pat gana populiarus pasirinkimas. Kombinuota malkinė gali būti integruota į sodo namelį, įrankių sandėlį ar garažą. Galiausiai, montuojamos malkinės, yra nedideli mediniai nameliai, surenkami iš tvoros skydelių ar medinių plokščių. Jas galima statyti prie tvoros, garažo, arba įtaisyti terasoje, pavėsinėje.
Taigi, šiandien malkinių pasirinkimas išties platus. Galima rinktis įvairiausius variantus, atitinkančius kiekvieno norus ir pageidavimus.

Save

Atgal į katalogą