+370 683 28017 | info@kiemoprojektai.lt

Stumdomi kiemo vartai

Įvažiavimo į kiemą užtvėrimas – vienas iš būtinų privataus namo arba kotedžo teritorijos sutvarkymo etapų. Į šio klausimo sprendimą reikėtų žiūrėti ganėtinai rimtai, juk kalba eina apie nuosavos teritorijos apsaugą nuo nepageidaujamų įsibrovėlių ir saugumo užtikrinimą visiems, kas joje gyvena ar dirba. Be šių funkcijų vartams yra keliami ir dar keli reikalavimai:

 • Eksploatavimo patogumas. Jie turėtų atsidarinėti ir užsidarinėti be didelių pastangų, o galimybė automatizuoti sprendimą suteikia dar daugiau patogumo naudotojams.
 • Išorinio vaizdo atitikimas bendrai dizaino koncepcijai. Vartų gamyboje naudojamos medžiagos turėtų derėti su namo arba pagrindinio pastato stiliumi ir harmoningai jį papildyti.
 • Ilgas tarnavimo laikas. Jis dažniausiai priklauso nuo naudojamų medžiagų, kokybiško įrengimo ir tinkamos priežiūros.


Įvertinus visą tai, vis dažniau įvažiavimams į privačias teritorijas užtverti vis dažniau yra naudojami stumdomi vartai. Dėl savo specifinės konstrukcijos jų atidarymui ir uždarymui nereikia daug vietos. Vartai yra pastumiami į šoną, o ne atsiveria kaip atverčiamos konstrukcijos. Naudotis tokiu vartų tipu yra labai patogiai, nes mechanizme naudojami ratukai ir nukreipiantys bėgeliai leidžia pakankamai lengvai stumti net ir labai sunkias vartų konstrukcijas. Be to juos nesunkiai galėsite automatizuoti, taip dar labiau palengvinus sau gyvenimą ir suteikus jam daugiau komforto. Tokiu būdų patobulinus vartus, įvažiuoti ir išvažiuoti iš kiemo galėsite net neišlipę iš automobilio, pakaks tik paspausti mygtuką ant pultelio. Stumdomų vartų konstrukcija yra labai universali ir leidžia naudoti pačias įvairiausias medžiagas, taip suteikiant jiems unikalų vaizdą, arba galimybę suderinti su bendru namo ir kiemo stiliumi. Stumdomi vartai praktiškai nėra apriboti svorio, kas leidžia rinktis net ir sunkias medžiagas taip sukuriant ypatingai tvirtą ir patikimą konstrukciją. Patikėjus vartų įrengimą profesionalams ir pasirinkus kokybiškas medžiagas, jos tikrai tarnaus daugelį metų nekeliant jokių papildomų rūpesčių, išskyrus savalaikį bėgelių valymą.

Stumdomų vartų privalumai

Stumdomų vartų konstrukcija yra ganėtinai paprasta. Naudojamų ratukų dėka, varčia gali būti stumiama į kairę arba į dešinę (priklausomai nuo sklypo ypatumų). Ratukai juda nukreipiančiais bėgeliais visiškai lygiagrečiai tvorai. Stumdomi kiemo vartai gaminami iš plieninio stačiakampio profilio. Padengti cinko-fosfato gruntu (kuris apsaugo nuo korozijos ir užtikrina gerą sukibimą su dažais) ir pasirinktos spalvos milteliniais dažais. Tokios konstrukcijos vartams, galima įmontuoti įvairius vartų užpildus pvz: medienos lenteles, lankstytus metalo profilius, virintos vielos tinklus bei segmentus ir daugelį kitų tvoros elementų. Komplektą sudaro: varčia, stulpai, vyriai, kronšteinai automatikai (jei yra naudojamas automatikos sprendimas), atrama.

Prieš įrenginėjant stumdomus vartus svarbu įgyvendinti du reikalavimus. Pirmiausia – užtikrinti, kad palei tvorą, iš tos pusės į kurią bus stumiami vartai pakaks vietos. Jei šioje vietoje yra kokių nors kliuvinių – krūmų arba medžių, reikėtų pasirūpinti jų persodinimu į kitą vietą. Atkreipkite dėmesį ir į planuojamų įrengti vartų ilgį, jis neturėtų viršyti tvoros, už kurios susistums konstrukcija ilgio. Antra – reikia paruošti pamatą metaliniam profiliui – nešančiajai konstrukcijai.

Tarp pagrindinių stumdomų vartų privalumų pažymimi šie:

 • Konstrukcijos našumas. Stumdomuose vartuose nėra vertikalių ar horizontalių vyrių, kuriems tektų pagrindinis krūvis. Šiuo atveju, konstrukcijos svoris atitenka pamatui, kas suteikia vartams daugiau stabilumo, patvarumo ir tvirtumo, kuris su laiku praktiškai nemažėja.
 • Galimybė naudoti įvairiose klimato juostose. Nors dėl ganėtinai nemažų gabaritų, stumdomi vartai pasižymi gan dideliu buringumu, jie yra pakankamai atsparūs net ir stipriems vėjo gūsiams. Jiems taip pat nėra pavojingi ir gausiau iškritę krituliai.
 • Kompaktiškumas atidarant. Varčia pasislenka už tvoros, praktiškai neišnaudojant naudingo sklypo ploto. Tokiems vartams nereikia užtikrinti laisvo ploto prieš juos, taip pat prie jų galima privažiuoti labai arti, nebijant, kad atveriant, varčioms nepakaks vietos.
 • Nepriklausomi nuo iškritusio sniego. Didesnis iškritusio sniego sluoksnis nereiškia, kad turite kuo greičiau pasirūpinti jo pašalinimu, kad jis netrukdytų vartų atidarymui. Stumdomiems vartams tai visiškai nesvarbu, ir juos nesunkiai atidarysite net ir prisnigus.
 • Tinka net ir platiems įvažiavimams. Nors privačių namų kiemuose dažniausiai yra naudojami vartai iki 4 metrų pločio, tačiau jie gali būti ir gerokai didesni. Dėl šio ypatumo, šio tipo vartai yra labai plačia naudojami viešosiose vietose ir pramonėje, kur reikia užtikrinti pakankamai didelių gabaritų transporto patekimą į teritoriją ir išvažiavimą iš jos.
 • Tinka net ir siaurose gatvėse. Tai aktualu ten, kur įvažiavimas į sklypą ar teritorija yra atliekamas iš ganėtinai siaurų gatvelių (sodo bendrijos). Tai gerokai palengvina automobilio įvažiavimą į sklypą ir išvažiavimą iš jo.

Be to, kaip jau buvo minėta, stumdomų vartų konstrukciją nėra sudėtinga prižiūrėti. Taip pat klientams yra labai patrauklu tai, jog vartų apipavidalinimui galima naudoti labai įvairias medžiagas, nuo plieno iki medienos.

Žinoma yra ir keli faktoriai, kurie neatrodo labai patraukliai, renkantis stumdomus vartus, tačiau jie yra labiau techninio pobūdžio. Netinkamai montuojant vartus arba suklydus skaičiavimuose, jie gali persikreipti. Pačios konstrukcijos įrengimas ir vartų montavimas yra sudėtingesnis nei kitų variantų, tačiau patikėjus darbus specialistams, viskas bus atlikta tinkamai. Reikės pastoviai rūpintis, kad ratukinis mechanizmas būtų švarus, ir neapsunkintų vartų atidarymo ir uždarymo procesų. Tai ypač aktualu, jei planuotumėte įrenginėti automatiką. Nepaskutinį vaidmenį vaidina ir vartų kaina, kuri yra kiek didesnė, nei panašių dydžių atveriami variantai, tačiau jie tikrai galės pagelbėti tose situacijose, kuriose atveriamų varčių naudojimas yra tiesiog neįmanomas.

Kaip teisingai išsirinkti stumdomus vartus?

Renkantis stumdomus kiemo vartus, svarbu tinkamai įsivertinti kelis dalykus, kurie turės įtakos tiek jūsų pasirinkimui, tiek ir gaminio kainai ir žinoma naudojimosi patogumui.

 • Pirmas dalykas dėl kurio teks apsispręsti – tai vartų dydis. Dažniausiai privataus namo kiemo įvažiavimui pakanka vartų kurių aukštis yra iki 2 m o plotis iki 4 m. Tačiau, jei yra poreikis, tai jų konstrukcija gali būti pritaikyta ir gerokai platesniems įvažiavimams.
 • Atkreipkite dėmesį į pačio įvažiavimo į kiemą ypatumą. Jei automobiliu tenka įsukinėti iš ganėtinai siauros gatvės arba pačiame kieme nėra labai daug vietos manevrams, tai platesnis įvažiavimas gali palengvinti užduotį ir minimizuoti automobilio apgadinimo riziką.
 • Ruošiant ir apskaičiuojant reikiamą vietą stumdomiems vartams, reikėtų įsidėmėti, kad prie faktinio jų ilgio reikėtų dar pridėti atraminės konsolės ilgį, kuris gali siekti iki 40 % įvažiavimo pločio.
 • Varteliai gali būti įrengiami tiek šalia stumdomų vartų, tiek ir pačių jų konstrukcijoje. Tai reikėtų turėti omenyje planuojant teritoriją.


Mes taip pat rekomenduojame, kad prieš renkantis stumdomų vartų konstrukciją ir medžiagas, susipažintume su galimais variantais ir įsivaizduotume juos šalia savo namų. Tikėtina, kad jau kažkur esate matę patikusį jums variantą, tai gali ženkliai palengvinti pasirinkimą ir pagreitinti apsisprendimą. Bet kuriuo atveju, visada pasikonsultuokite su specialistais, kurie galės patarti ar pasirinkti variantai būtų optimalūs esamomis sąlygomis ir ar nereikėtų apsvarstyti dar kitų, kurie tiktų labiau. Stumdomus kiemo vartus siūlome tiems, kurių teritorija neleidžia varčios kreipti į vidų ar į išorę, tačiau užtenka erdvės lygiagrečiai tvorai. Stumdomi vartai - tai pats praktiškiausias būdas užtverti kiemo važiuojamąją dalį, žiemos sezonu reikalaujantys mažiausiai priežiūros.

Automatiniai stumdomi vartai

Stumdomi kiemo vartai gali būti tiek automatiniai, tiek stumdomi rankomis. Vartų automatika – tai ne tik būdas pasilengvinti sau gyvenimą ir turėti galimybę atidarinėti ir uždarinėti vartus vieno mygtuko paspaudimu, bet ir užtikrinti didesnį teritorijos saugumą. Patogumas atsiranda tiek dėl to, kad išvažiuojant iš kiemo ar grįžtant mano, vartų atidarymas užtruks vos kelias sekundes ir svarbiausiai, kad tam nereikės išlipti iš automobilio. Tai neabejotinai didžiulis pliusas tada, kai lauke lyja arba yra labai šalta. Saugumo aspektas yra ko gero dar svarbesnis ir turi ko gero didesnę įtaką apsisprendžiant dėl automatizavimo.

Vartų automatika suteikia tokias galimybes kurių praktiškai neįmanoma turėti be jos. Stumdomiems vartams su automatine pavara nebereikia spynos, nes automatika pati blokuoja atgalinę vartų eiga ir taip apsaugo juos nuo atidarymo. Tokiu būdu nebereikia sukti galvos ar užrakinote nakčiai, ar išvykstant vartus. Taip pat su tokiais stumdomais vartais galima naudoti įvairius daviklius ir signalines lempas, kurios informuos vairuotoja apie artėjančius prie vartų kitus automobilius, o juos savo ruožtų apie tai, kad iš kiemo gali išvažiuoti dar viena transporto priemonė. Taip pat automatika leidžia sustabdyti vartus tais atvejais, jei įvažiavime yra kokia nors kliūtis: automobilis, žmogus ar koks paliktas daiktas. Taip pat daugelis automatizuotų stumdomų vartų turi automatinio užsidarymo funkciją, kurį pasirūpina tuo, kad įvažiavimas į kiemą bus automatiškai uždarytas net tada kai skubėdami išvyksite ir neįsiminsite ar uždarėte vartus.

Stumdomų vartų automatika – tai kompleksinis sprendimas, kuris priklauso tiek nuo pačių vartų tiek ir nuo šeimininkų poreikių. Sprendimų pasirinkimas yra labai platus ir lengviausiai apsispręsti būna tada, kai yra tinkamai įvertinamos visos galimos funkcijos ir pasirenkamos tos, kurios suteiks apčiuopiamos naudos ir leis namų gyventojams pajusti tikrą komfortą ir patogumą.

Plačiau apie konkretų stumdomų vartų modelį galite pasiskaityti žemiau esančiose kategorijose arba kreiptis į mūsų vadybininkus žemiau nurodytais kontaktais, kurie visada maloniai papasakos apie kiekvieną mūsų gaminį.Kontaktai

Atgal į katalogą

Užklausa sėkmingai išsiųsta!

Klausti apie gaminį: