+370 683 28017 | info@kiemoprojektai.lt

Šlagbaumai

Šlagbaumai arba kelio užtvarai – tai dažniausiai automatizuoti įrenginiai naudojami situacijose, kai reikia įrengti kontrolės punktą prie įvažiavimo į parkavimo aikšteles ar prekybos centrus, apsaugoti gyvenamojo namo kiemą arba biurų pastato aikštelę nuo svetimų automobilių, arba tiesiog riboti transporto priemonių patekimą į pramoninį objektą. Būtent tokiose vietose reikalingas sprendimas, galintis ganėtinai greitai atidaryti ir uždaryti pravažiavimą, kurį galima valdyti įvairiausiais būdais. Šlagbaumų paskirtis – uždaryti pravažiavimą taip, kad transporto priemonės negalėtų pravažiuoti, bent jau tol, kol joms nebus suteikta tokia galimybė.

Šių įrenginių konstrukcija yra ganėtinai paprasta ir dažnai ją sudaro du pagrindiniai elementai:

  • Užtvaro strėlė, dar vadinama svirtimi arba kartimi – vamzdžio profilis, kurio pagalba ir vyksta pats pravažiavimo užtvėrimas. Įprastai jie būna pažymėti atšvaitais, nors šiuolaikiniuose sprendimuose gali būti montuojami LED diodai, taip didinant jų matomumą net ir blogiausiomis oro sąlygomis. Priklausomai nuo pritaikymo, prie karties gali būti tvirtinama išskleidžiama tvorelė, o ir ji pati nebūtinai visada yra vientisa ir tiesi. Kai šlagbaumo įrengimo vietoje nėra galimybės iškelti ilgos karties, ji gali būti sulenkiamos konstrukcijos, taip taupant vietą ir netgi pagreitinant atidarymo ir uždarymo procesą.
  • Užtvaro korpusas, kuriame yra sudedamos pagrindinės jo sudedamos dalys: variklis, valdymo blokas, automatikos ir saugumą užtikrinantys sprendimai. Korpusas privalo būti tvirtas ir sandarus, tam, kad apsaugotu visus elementus nuo išorinių veiksnių, tokių kaip krituliai, drėgmė ir netgi mechaniniai pažeidimai, poveikio. Iš esmės visos šlagbaumo sistemos kaina didžiąja dalimi priklauso nuo pasirinktų funkcijų ir sumontuojamų į korpusą elementų.
  • Be to kelio užtvarai gali būti papildomi įvairiausi priedais, padedančiais padidinti jų funkcionalumą ir saugumą. Taip pavyzdžiui naudojant ilgesnę strėlę, rekomenduojama įrengti atramą ant kurios ji nusileidžia. Tai leidžia sumažinti apkrovas mechanizmams ir prailgina jų tarnavimo laiką.
Atgal į katalogą

Užklausa sėkmingai išsiųsta!

Klausti apie gaminį: