+370 683 28017 | info@kiemoprojektai.lt

Terasos

 

Apie ką pirmiausia pagalvojame išgirdę žodžių junginį „lauko terasa“? Lauko terasos: daugeliui žmonių šis kiemo elementas asocijuojasi su poilsiu su knyga rankose, gera kompanija, ilgais pokalbiais, skaniu maistu, rytine kava vasarą ir kitais maloniais dalykais. Mes pritariame, mums lauko terasos kelia tokias pačias malonias asociacijas.

Todėl šiandien retais sutiksime žmones, gyvenančius nuosavame name ir neturinčius terasos, dažniausiai iškart po namo įrengimo seka terasos įrengimas. Tačiau prieš įsirengiant šią funkcionalią ir ilgaamžišką kiemo puošmeną norime atkreipti dėmesį, kad nors terasos statyba galite užsiimti ir patys, niekas kitas šių statinių nesuplanuos ir neįgyvendins taip, kaip savo srities specialistai. Įdomu, kodėl?

Projektuojant terasą ir terasos statybos metu yra labai daug svarbių elementų: lokacija, padėtis į saulę arba vėją, danga, turėklai, terasos stogas, ugniakuro vieta ir t. t., kiekvienas mažiausias elementas turi būti apgalvotas ir suplanuotas iki smulkmenų. Ką ir bekalbėti apie tinkamai įrengtus pamatus, apskaičiuotas apkrovas ir t. t. Todėl anksčiau nesusidūrus su šia įgūdžių ir patirties reikalaujančia veikla, gali tekti nusivilti. Kad nusivilti netektų, į pagalbą skubame mes.

Mūsų siūlomi terasų tipai:

  • terasos lygioje vietoje;
  • terasos ant šlaito;
  • su kitais kiemo elementais sujungtos terasos.


Kokią terasos grindų dangą rinktis?Nors po namo statybų terasa gali atrodyti nebe tokia jau svarbia jos dalimi, tačiau dažniausiai realybė būna visiškai kitokia. Norint, kad jis būtų funkcionali ir tarnautų jums ilgus metus, teks gerokai paplušėti tiek renkantis tinkamą stilių, tiek sprendžiant kurias medžiagas naudoti statyboje. Neabejotinai svarbiausia kiekvienos terasos detalė tai jos grindys, kurių pasirinkimas yra labai platus, nuo specialiai paruoštos terasinės medienos ir terasinių (kompozito) lentų iki keramikinių ir akmens masės plytelių. Kiekviena danga neabejotinai turi savo pliusus ir minusus, ir tikėtina, kad pasirinkus kažkurį variantą teks kažką paaukoti. Visgi technologijos nestovi vietoje ir daugelis šiuolaikinių medžiagų leis jums pasiekti maksimaliai gerą rezultatą. Tačiau nežiūrint į tai, jog pasirinkimas gali būti gan platus, visos tinkamos medžiagos turėtų atitikti tam tikrus reikalavimus, kurie užtikrins jų ilgaamžiškumą.

  1. Atsparumas drėgmei. Lietus, sniegas ir netgi švaros priemonės stengsis visais įmanomais būdais pažeisti Jūsų terasos apsauginį sluoksnį. Dėl to, labai svarbu, kad medžiagos, naudojamos grindims būtų atsparus drėgmei, neleistų plisti pelėsiui ir nepūtų. Jei to nepavyks užtikrinti, tai grindų danga labai greitai praras savo pirminę išvaizdą, pradės girgždėti ir trupėti, todėl gali tekti ją keisti. O tai reiškia, jog reikės ne tik papildomų investicijų, bet ir daug laiko bei pastangų.
  2. Atsparumas trinčiai. Terasoms tenka nemaži krūviai, ypač tais atvejais kai organizuojate vakarėlius ir svečiai nenusiauna savo avalynės. Taip pat dažnai šiose erdvėse galima pamatyti baldus ir įvairius įrankius, kuriuos laikas nuo laiko tenka stumdyti iš vienos vietos į kitą, taip sukeliant riziką pažeisti grindų dangą. Tačiau jei pasirinksite medžiagas, kurios bus atsparesnės tokiems išbandymams, tai greičiausiai galėsite gerokai ilgiau džiaugtis praktiškai nepakitusiu terasos vaizdu.
  3. Saugi eksploatacija. Šlapios arba apšalusios grindys - nėra pati saugiausia vieta pasivaikščioti. Tačiau jei grindų danga nėra slidi, tai ja galima žengti daug ramiau. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad terasos grindys būtų atsparios ugniai, nes bet kokia žiežirba iš kepsninės ar cigaretės gali tapti didžiulės bėdos priežastimi. Tad jei planuojate terasoje įsirengti grilio zoną, tai be atsparios ugniai dangos teks pasirūpinti ir papildomomis saugumo priemonėmis, tokiomis kaip plieniniai lakštai. Taip pat grindų danga turėtų būti ganėtinai saugi basoms kojoms, nes niekam nepatiktų traukti iš kojų rakštis kaskart perėjus terasa be batų.
  4. Malonūs lytėjimo pojūčiai. Vasara daugelis savo kiemuose mėgsta vaikščioti basi. Tai ypač patinka vaikams, kurie tikrai daug laiko leis terasoje, kurioje tikėtina kad žais tame tarpe ir ant grindų. Dėl tos priežasties, svarbu kad grindų danga per daug neįkaistų saulėje bei nebūtų labai šalta pavėsyje. Kuo malonesnis dangos paviršius, tuo daugiau teigiamų pojūčių ir akimirkų ji suteiks jums.
  5. Atsparumas blukimui. Estetinis vaizdas yra svarbus net ir kai kalba eina apie grindų dangą. Terasa bus labai svarbia jūsų namų dalimi, nes joje praleisite daug laiko su savo šeima ir draugais. Be to, tikėtina, kad būtent ją žmonės pamatys pirmiausiai, prieš patenkant į pačius namus. Vasaros metu, kai saulės spinduliai pastoviai apšvies visą terasą, jų poveikis dangai gali būti labai stiprus. Jei danga nebus atspari tokiam poveikiui, tai jos spalva pradės blukti ir po kurio lako gali visiškai pasikeisti ir atrodys lyg pasenusi. Pasirinkus atsparesnes medžiagas, galima bus gerokai ilgiau išsaugoti dangos dekorą tokį, koks jis buvo terasos įrengimo pradžioje.


Jei Jums atrodo, kad Jūsų sklypas arba namo išplanavimas – netinkamas terasai, mes galime Jus pradžiuginti ir išspręsti net ir sudėtingiausias problemas, iškilusias projektavimo etapo metu. Terasas galime projektuoti pagal individualius išplanavimus bet kokioje erdvėje ir, klientui pageidaujant, gaminti beveik iš bet kokių medžiagų: klasikinių terasinių lentų (maumedžio arba kitos medienos), modernių WPC terasinių lentų, plastikinių terasinių lentų, sparčiai populiarėjančių lauko plytelių terasoms. Rekomenduojame terasas įrengti atsižvelgiant į Jūsų namo arba garažo eksterjerą sujungiant visus kiemo elementus į darnią visumą.

Terasų projektavimo ir statybos kaina svyruoja, tačiau kiekvieną užsakymą perskaičiuojame ir suplanuojame individualiai klientui pritaikydami priimtiniausią terasos kainą.

Dėl visų klausimų susijusių su terasomis arba kitais kiemo darbų klausimais maloniai prašome kreiptis į mūsų specialistus nurodytais
kontaktais arba konsultuotis prekybos vietose Kaune.

 
Atgal į katalogą

Užklausa sėkmingai išsiųsta!

Klausti apie gaminį:
Panašios prekės