+370 683 28017 | info@kiemoprojektai.lt

Kiemo vartai

Kiemo vartai – tai toli gražu ne vien būdas apriboti ar kontroliuoti įvažiavimą ar įėjimą į kiemą ar tam tikrą teritoriją. Jie atspindi šeimininkų požiūrį į patogumą ir saugumą, o taip pat jų svetingumą ir žinoma, finansines galimybes. Vartų pasirinkimas šiuolaikinėje rinkoje yra itin didelis, tiek kalbant apie naudojamas gamyboje medžiagas, formas, atidarymo būdus, tiek ir valdymą. Todėl pirkėjams dažnai kyla klausimų apie tai kokio tipo vartus reikėtų rinktis ir į ką atkreipti dėmesį, ruošiantis įsirengti naujus vartus ar net vartelius į kiemą. 

Didžiuojamės galėdami save pavadinti kiemo vartų gamybos ir surinkimo ekspertais. Kiekvienam klientui kiemo vartus siūlome pagal individualų pasirinkimą atsižvelgiant į pasirinktą vartų atidarymo tipą:

 • Stumdomi kiemo vartai;
 • Atveriami kiemo vartai;
 • Automatiniai kiemo vartai;
 • Kiemo varteliai.

Taip pat kiemo vartai gali būti skirstomi ir pagal gamyboje naudojamas medžiagas:

 • Skardiniai;
 • Mediniai;
 • Segmeniniai;
 • Kalviškų raštų;
 • ir t.t.

Projektuojame, gaminame, konsultuojame, prižiūrime. Padėsime Jums apsispręsti kokio tipo vartai geriausiai tiks jūsų kiemui. Savo klientams siūlome rinktis iš gausaus mūsų partnerių rato, siūlančio geras kainas statybinėms medžiagoms ir furnitūrai, tad mūsų projektuojami ir montuojami kiemo vartai kaina ir kokybe, daugeliu atvejų, maloniai nustebins.


Svarbiausi dalykai, kuriuos reikėtų įsivertinti ruošiantis vartų įrengimui

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad vartai tiesiog atlieka vieną funkciją – atidaro ir uždaro įvažiavimą į teritoriją, dėl ko nereikėtų per daug gilintis į tai kokio tipo vartų konstrukciją rinktis, tačiau realybėje viskas yra gerokai sudėtingiau ir jų pasirinkimui įtaką gali daryti patys įvairiausi dalykai, kurie ne visada atrodo svarbūs.
Vienas svarbiausių dalykų, kurio įtaka vartų pasirikimui ko gero didžiausia yra planuojamų vartų dydis. Suprantama, kad dažniausiai kiemo vartai yra planuojami kartu su tvora, su kuria neretai sudaro vientisą konstrukciją. Tokiu būdu vartai tampa pirmuoju dalyku, kuris sukuria įspūdį apie jūsų sklypą. Kalbant apie vartų dydį, pagrindinis rodiklis yra jų plotis, kuris savo ruožtu gali priklausyti nuo keliu veiksnių:

 • Kokie automobiliai važiuos pro vartus. Jei į teritoriją važiuos tik lengvieji automobiliai, tai įvažiavimui dažniausiai pakanka 3 metrų pločio. Tačiau jei turite kelis automobilius, ar į teritoriją gan dažnai atvažiuoja ir didesnės transporto priemonės, tai geriausiai būtų pasirūpinti bent 4 metrų pločio įvažiavimų į kiemą.
 • Privažiavimo prie sklypo patogumas. Tai yra taip pat gan svarbus veiksnys, nes gali ne tik palengvinti patekimą į nuosavą sklypą bet ir išvengti pavojingų situacijų. Jei prie vartų veda tiesus kelias, tai plačių vartų tikrai neprireiks. Tačiau jei norint įvažiuoti į kiemą, tenka įsukinėti 90 laipsnių ar didesniu kampu, tai platesnis įvažiavimas gali palengvinti šią užduotį. Tas pats liečia ir pačių vartų atidarymo būdą. Jei sklypas yra siauroje gatvėje, tai paprasčiau būtų įrengti stumdomus vartus.

Pagrindiniai įvairių vartų tipų privalumai ir trūkumai

Kaip jau minėjome, savo klientams galime pasiūlyti pačius įvairiausius kiemo vartus, priklausomai nuo jų poreikių ir galimybių. Pagrindinis kriterijus dėl kurio tenka apsispręsti pačioje pradžioje yra vartų atidarymo būdas. Iš esmės, kalbant apie kiemo vartus, tai čia dominuoja du atidarymo tipai: atveriami ir stumdomi. Šiuolaikinių technologijų pagalba tiek vieną tiek kitą tipą galima automatizuoti, taip pasiekiant dar aukštesni komforto ir patogumo lygį.

Kuo gi iš esmės skiriasi stumdomi ir atveriami vartai ir kodėl vieni tinka tam tikrose situacijose o kiti ne?
Pradėsime nuo stumdomų vartų – jų konstrukciją sudaro viena varčia, kuri juda išilgai tvoros, taip uždarant arba atidarant įvažiavimą į kiemą. Priklausomai nuo pasirinkto vartų modelio, jose gali būti ir daugiau komplektuojamų dalių, kurios padeda išlaikyti visą vartų konstrukciją, nukreipti ją ir užtikrinti saugumą. Automatizuojant tokio tipo vartus, už tvoros reikiamu atstumu yra montuojama elektrinė pavara, kurios pagalba visą vartų konstrukciją galima atidaryti ir uždaryti tiesiog pultelio mygtuko paspaudimu, neišeinant iš automobilio. Tarp stumdomų vartų privalumų galima paminėti šiuos:

 • Juos galima montuoti net ir tada kai kieme yra nedaug vietos, nes varčios atidarymui praktiškai nereikia papildomos vietos, o visa konstrukcija tiesiog „pasislepia“ už tvoros;
 • Tinka net ir labai platiems įvažiavimams iki 6 metrų pločio;
 • Dėl vartų atidarymo ypatumo, žiema nereikia rūpintis ploto prieš vartus valymu;
 • Stumdomi vartai yra atsparūs vėjo gūsiams ir papildomoms apkrovoms;
 • Konstrukcijos vientisumas, sumažina tikimybę, jog dėl varčių deformacijos, vartus bus sudėtingiau užrakinti.

Tačiau tokie vartai pasižymi ir aukštesne kaina bei teks stebėti, kad bėgeliai ar kitos dalys, kuriomis juda varčia visada būtų švarūs.

Atveriami vartai – kiek dažniau sutinkamas tipas. Jų konstrukciją dažniausiai sudaro dvi varčios, atsiveriančios į kiemo arba į gatvės pusę. Varčios gali būti gaminamos iš pačių įvairiausių medžiagų, nuo kurių priklausys ir tai kaip jos bus tvirtinamos prie atraminių stulpų ar tvoros, jei tai leidžia jos konstrukcija. Taip pat yra įmanoma ir tokių vartų automatizaciją. Atliekant ją, prie kiekvienos varčios ir jos laikančio stulpo yra tvirtinama pavara, kurios pagalba vartus taip pat galima valdyti per atstumą. Kitas dalykas, kurį padeda užtikrinti automatizavimas yra saugumas, nes uždarius vartus jų nebereikia rakinti.

Tarp neabejotinų tokio tipo vartų privalumų reikėtų išskirti šiuos:

 • Gerokai paprastesnis ir lengvesnis montavimas. Tas pats liečia ir automatinius sprendimus, kuriuos galima pritaikyti praktiškai prie bet kurio turimo vartų modelio;
 • Aukštas patikimumo ir saugumo lygis;
 • Paprastas naudojimas;
 • Galimybė naudoti skirtingo pločio varčias, vieną automobiliams, kitą – žmonėms.

Tačiau kaip ir stumdomi vartai, atveriami turi ir šiokių tokių trūkumų, tarp kurių:

 • Būtinybė užtikrinti kad prieš vartus nebūtų jokių kliuvinių, o prisnigus, teks kaskart valyti sniegą, kuris gali trukdyti vartų atsidarymui.
 • Netinka jei kieme yra ribotai vietos, o atidarymas į išorę nėra įmanomas dėl trukdymo kitiems vairuotojams.
 • Teks rūpintis vyrių priežiūrą, nes nuo jų būklės priklausys vartų atidarymo lengvumas.

Vartų medžiagos

Renkantis kiemo vartus, svarbus veiksnys yra ir medžiagos iš kurių jie yra pagaminti. Nuo jų pasirinkimo priklauso tiek bendras vartų ir sklypo vaizdas tiek ir tokie veiksniai kaip ilgaamžiškumas, priežiūra ir galimos rizikos. Vis dažniau nuosavų namų ir sklypų savininkai renkasi vartus, kurie būtų tokio pat stiliaus, medžiagiškumo bei spalvų kaip ir tvora, juosianti teritoriją. Tai padeda sukurti grąžų, harmoningą ir estetišką vaizdą. Tačiau neretai norima ir savotiškai išskirti vartus, padaryti juos dėmesio centru, taip pabrėžiant jų svarbą. Tokiais atvejais, vartai gali būti kuriami pagal atskirą užsakymą, siekiant, kad jie atspindėtų visus svarbius jų šeimininkams elementus. Neretai tam yra naudojami kalviški darbai, kurie gali būti naudojami tiek vieni, tiek ir derinant juos su kitomis medžiagomis, pavyzdžiui medžiu. Tačiau tokia konstrukcija gali pasižymėti gan dideliu svoriu, į ką reikės atkreipti dėmesį, planuojant ateityje automatizuoti kiemo vartus.

Labai populiarus šiuolaikinių kiemo vartų pasirinkimas – metalas. Tai gali būti tiek segmentinis tinklas, tiek skardos plokštės, tiek ir tvoralentės. Visais šiais atvejais kiemo vartai tampa savotišku tvoros pratesimu. Metalinės tvoros yra paklausios tiek dėl savo kainos tiek dėl gan plataus dizainų bei spalvų pasirinkimo. Be to jos yra pakankamai atsparios išoriniams poveikiams, o net ir atsitikus kokiai nenumatytai situacijai, nesudėtingai galima bus pataisyti ar pakeisti tam tikrą dalį.

Medis savo ruožtu reikalauja kiek didesnio dėmesio ir apsaugos. Tai tikrai graži, daug natūralumo suteikianti medžiaga, tačiau tam, kad mediniai vartai tarnautų kuo ilgiau teks pasirūpinti jos apsauga nuo išorinių veiksnių, tokių kaip drėgmė ir parazitai bei tai daryti reguliariai. Tas pats liečia ir kalviškus elementus vartų konstrukcijose. Jas teks saugoti nuo rūdžių ir nuolat rūpintis, kad jos būtų tinkamai padengtos dažais ar kitomis apsauginėmis medžiagomis.

Plačiau apie kiemo vartus skaitykite pasirinkę dominančią kategoriją.

Kontaktai