+370 683 28017 | info@kiemoprojektai.lt

Stoginės — dailus ir praktiškas kiemo elementas

Stoginės labai populiarus statinys. Šis kiemo elementas labai praktiškas ir gali atlikti daug funkcijų. Daugelis žmonių stogines stato ne tik dėl jų praktiškumo, bet ir dėl vizualinių savybių. Neretai modernios ir elegantiškos stoginės pagyvina kiemo vaizdą, suteikia jam gyvumo. Galima išskirti du pagrindinius stoginių tipus: stogines automobiliams ir stogines-pavėsines.

 

Stoginės automobiliams — praktiškas pasirinkimas

 


Kiekviena šeima turi automobilį. Be jo sunkiai įsivaizduojame normalų gyvenimą. Su automobiliu važiuojame į darbą, keliaujame pas draugus, poilsiaujame. Kadangi automobilis brangus pirkinys, tam, kad jis ilgai tarnautų, reikia nuolat juo rūpintis. Todėl, statomi garažai ir stoginės. Garažas yra dažnesnis pasirinkimas. Garažas reikalingas šaltuoju metų laiku, kuomet lauke temperatūra labai atšąla. Garažas praverčia ir kitoms reikmėms, ten galima laikyti įvairius daiktus, kitas transporto priemones. Stoginės automobiliams taip pat labai populiarus statinys. Automobilio stoginės — tai puikus sprendimas nebenorintiems nuo automobilio valyti sniego ar išlipti iš jo kai lyja. Automobilio stoginės taipogi praktiškas kiemo elementas, jos gali būti vienvietės arba dvivietės, pritvirtintos prie namo ar stovinčios atskirai.

 

Stoginės vietoje terasos ar pavėsinės

 

Stoginė gali atlikti terasos bei pavėsinės funkcijas. Tinkamai ir stilingai primontuota prie namo stoginė puikiai tiks turiningam poilsiui ar pasisėdėjimams su draugais. Stoginės gali būti montuojamos ir atskirai, neprijungus jų prie kito pastato. Įprastai stoginės projektuojamos minimalistinio stiliaus, yra lengvai pritaikomos prie įvairių namų eksterjero. Galima rinktis skirtingas medžiagas: medį, aliumą, plastiką, metalines konstrukcijas. Tam, kad stoginės atrodytų gražiau galimi keli apdailos variantai: spalvos, tekstūros, stiliai. Didelę įtaką stoginės išvaizdai suteikia stogas. Jis gali būti vienšlaitis, dvišlaitis arba arkinis. Stogines galima derinti prie bendro namo ir kiemo dizaino, arba atvirkščiai, suteikti jai kontrastingą išvaizdą.
Taigi stoginės yra puikus ir praktiškas kiemo elementas. Jos apsaugo automobilius, leidžia dirbti lauke esant blogam orui. Taip pat stoginės gali tarnauti, kaip terasos ir pavėsinės.

Atgal į katalogą