+370 683 28017 | info@kiemoprojektai.lt

Stoginės

Stoginė – visame pasaulyje labai populiarus kiemo elementas, apsauganti Jūsų automobilį nuo sniego ir lietaus. Stoginės yra labai funkcionalus statinys, nes esant prastam orui leis atlikti įvairius kiemo darbus, o suprojektuotas ir pastatytas vaizdžiai, netgi suteiks Jūsų kiemui išskirtinumo. Stoginės gali būti apsodintos dekoratyviniais augalais ir papuošti teritoriją.

Įrengus šalia namo stoginę, jūs neabejotinai turėsite labai universalią vietą, kurios paskirtis priklausys nuo jūsų norų, poreikių ir netgi sezoniškumo. Be to, kad tai labai patogi vieta automobilio laikymui, ypač vasaros metu, čia drąsiai galima įrengti ir malkinę, skirtą griliui arba sudėti dažnai naudojamus įrankius bei sodo techniką. Iš esmės stoginė – tai namo dalis, tik iškelta į gryną orą. Be to, jos atrodo stilingai, šiuolaikiškai ir neretai iš esmės pakeičia tiek namo, tiek ir viso sklypo išvaizdą. Sodo sklype stoginės tampa ypatingai funkcionalios, nes čia retai kada pamatysi didelius namus, ir dėl to dalį naudingo ploto yra patogu iškelti tiesiog į lauką.

Stoginių rūšysPagrindinė stoginės funkcija – yra apsauga nuo kritulių ir blogų oro sąlygų. Net ir baldai, kuriuos saugos įrengta stoginė nebebus pastoviai dulkėti ar šlapi, dėl besikeičiančių orų. Kaip ir patys namai, stoginės gali būti pačios įvairiausios, tačiau jas visas jungia tas pats bruožas - iš vienos pusės jos būna prijungtos prie kurio nors statinio sienos, o iš kitų tvirtinamos prie savo atraminės konstrukcijos. Toks ypatumas yra labai patogus montuojant ir įrenginėjant šią naudingą erdvę. Tačiau taip pat reikia suprasti kad stoginė tampa savotiška namo dalimi ir neturėtų labai skirtis nuo bendro pastato eksterjero. Vieningą stilių pasiekti galima skirtingais būdais: atkartojant pagrindinio stogo nuolydį arba naudojant tą pačią stogo dangą. Galima žengti ir kitu keliu bei išlaikyti tam tikram stiliui būdingus dydžius, formas arba medžiagas.

Pagal konstrukcijos tipąYra keli veiksniai, kuriais remiantis visas stogines galiam būtų surūšiuoti. Vienas jų – tai pačios konstrukcijos tipas. Vienas iš labiausiai paplitusių stoginių variantų – tai vieno šlaito stogas, pritvirtintas prie pastato sienos. Toks variantas numato jog stogo gegnės vienoje pusėje yra atremtos į sieną, o kitoje jas laiko atraminiai stulpeliai. Ši konstrukcija yra ganėtinai paprasta ir neretai gali būti įrengta net ir savarankiškai, tačiau jei klientas pageidauja kiek rimtesnio ar didesnio priestato tai geriausias pasirinkimas būtų patikėti viską patyrusiems meistrams.

Kiti stoginių variantai, priklausomai nuo konstrukcijos tipo gali būti tokie:

 • Vieno šlaito konstrukcijos, tvirtinamos prie dviejų sienų. Tai nėra retas atvejis, ypač kai įėjimas į namą yra kampinis. Tokiame variante stoginei pakaks tik vienos atramos, nes iš dviejų pusių ją laikys pastato sienos.
 • Dviejų šlaitų modeliai tvirtinami prie sienos. Tai kiek sudėtingesnis montavimo atžvilgiu variantas, kuriame siena tampa atrama ne tik šlaitams, bet ir kraiginei sijai.
 • Arkiniai, kupoliniai ir kitų sudėtingų formų stogeliai. Tai išskirtinio dizaino stoginės, kurios neabejotinai išsiskiria iš daugumos standartinių variantų, tačiau jų įrengimas yra gerokai sudėtingesnis ir turėtų būti atliekamas patyrusių specialistų.

Modeliai su figūriniu stogu – tai visada gerokai sudėtingesnė konstrukcija su specialiai užsakomomis ir paruošiamomis gegnėmis. Jų įrengimas visais atvejais turėtų būti užsakomas iš didelę patirti šioje srityje turinčių meistrų. Jie vienodai geria susitvarkys tiek su įprastu tiesių stogu, tiek ir su sudėtingu figūriniu variantu. Nors tokios stoginės biudžetas bus didesnis, tačiau rezultatas tikrai bus išskirtinis ir neliks nepastebėtas tiek jūsų svečių, tiek ir praeivių.

Prieš renkantis naujos stoginės dizainą, svarbu suprasti kokio rezultato tikitės. Jos gali būti atviros, maksimaliai uždaros ir dalinai atviros. Atviros – tai įprastas stogas, apsaugantis nuo lietaus, tinkantis įrengti prie įėjimo į namą, virš terasos arba kaip automobilio laikymo vietą. Dalinai atviros stoginės numato šiokias tokias sienų variacijas, kurios gali būti įrengtos naudojant įvairias medžiagas tokias kaip medis arba plastikas. Šios sienos dažniausiai būna įrenginėjamos su tarpais, kad į stoginę patektų šviežias oras. Sienų funkciją gali atlikti ir šalia stoginės pasodinti vijokliniai augalai, pavyzdžiui vynuogės arba rožės. Toks sprendimas labai tinka pavėsinėms arba terasoms. Uždarose stoginėse iš visu pusių yra įrengtos sienos, kurioms dažnai naudojamas stiklas. Iš tokių konstrukcijų gaunasi verandos ir oranžerijos.

Pagal įrengimo būdąNors dauguma stoginių yra įrenginėjamos šalia pastatų, tačiau jos gali būti ir visiškai atskirai stovinčiais kiemo elementais. Jei esate pratę automobilį statyti kiek toliau nuo namo, tai stoginę galima įrengti būtent toje vietoje. Tas pats liečia ir atvejus, kai stoginei yra numatyta kitokia funkcija, pavyzdžiui – sandėliuko. Tokiais atvejais svarbiausias dalykas yra apsispręsti dėl būsimos konstrukcijos dydžio ir formos. Skirtingai nei prie pastato tvirtinamų stoginių atveju, atskirais stovintys variantams reikia daugiau atraminių stulpų. Įprastai jų būna 4, tačiau jei planuojate įsirengti gan didelę stoginę, tai atramų gali prireikti ir daugiau.

Stogas atskirai stovinčiuose stoginėse gali būti tokių pačių variantų kaip ir prijungtų: vieno arba dviejų šlaitų, arkiniai ar kitų įmantresnių formų. Čia viskas priklauso nuo pasirinkto stiliaus ir žinoma finansų.

Pagal naudojamas medžiagasKaip jau buvo minėta, stoginių įrengime gali būti naudojamos pačios įvairiausios medžiagos. Daugeliu atveju čia bus tik 2 pagrindiniai elementai: karkasas ir stogas. Pirmajam reikėtų naudoti kiek tvirtesnes medžiagas, kurios pasižymi ilgaamžiškumu ir atsparumu. Betonas, plytos, metalas, akmuo ir specialiai apdirbtas medis – visos šios medžiagos gali puikiai tikti atraminiai konstrukcijai sukurti. Mediena šiuo atveju yra labai populiari dėl kelių priežasčių:

 • Ją lengva apdirbti ir tam nereikia jokių sudėtingų įrankių ar ypatingų sugebėjimų.
 • Mediena atrodo elegantiškai ir harmoningai susilieja su landšaftu.
 • Tinkamai apdirbta ir prižiūrima mediena gali tarnauti ne vienerius metus, o pakeisti vieną ar kelis elementus, dažniausiai nebūna labai sudėtinga.
 • Ši medžiaga yra viena pigesnių variantų.


Metalinės stoginės taip pat įgauna vis daugiau populiarumo. Jos pasižymi ilgaamžiškumu, o reikalui esant, gali būti kombinuojamos su kitomis medžiagomis, kad ir su ta pačia mediena. Betonas, akmuo arba plytos – tai neabejotinai tvirčiausios medžiagos, tačiau renkantis jas, reikia suprasti, kad bet kokie pokyčiai stoginės konstrukcijoje, naudojant šias medžiagas jau bus praktiškai neįmanomi ir reikės būti visiškai įsitikinusiems, kad pasirinkta vieta nesikeis daugelį metų.

Su stogo medžiagomis situacija yra gerokai paprastesnė – čia tinka visos medžiagos, kurios naudojamos ir mano stogo dangoms įrengti. Dažnu atveju stoginės yra dengiamos visiškai ta pačia danga kaip ir pagrindinis pastatas, prie kurio ji yra pritvirtinta arba šalia kurio yra įrengta. Tačiau, jei norite kažko lengvesnio, ir ekonomiškesnio, tai stogo dangai galima naudoti polikarbonato lakštus. Tarnaus tokia danga trumpiau, tačiau, atėjus laikui, ja lengvai pakeisite nauja.

Mūsų siūlomi stoginių tipai:

 • Stoginės vienam automobiliui;
 • Stoginės keliems automobiliams;
 • Stoginės vienam ar keliems automobiliams su sandėliuku;
 • Stoginės, prijungtos prie namo ar garažo ir t.t.

Stogines galime projektuoti pagal individualius išplanavimus, bet kokioje erdvėje ir klientui pageidaujant gaminti beveik iš bet kokių medžiagų. Rekomenduojame stogines įrengti atsižvelgiant į Jūsų namo ar garažo eksterjerą sujungiant visus kiemo elementus į darnią visumą.

Stoginių projektavimo ir statybos kaina svyruoja, tačiau kiekvieną užsakymą perskaičiuojame ir suplanuojame individualiai, klientui pritaikydami priimtiniausią kainą.

Dėl visų klausimų susijusių su stoginėmis ar kitais kiemo darbų klausimais, maloniai prašome kreiptis į mūsų specialistus nurodytais kontaktais.


Kontaktai

Atgal į katalogą

Užklausa sėkmingai išsiųsta!

Klausti apie gaminį: