+370 683 28017 | info@kiemoprojektai.lt

Teisinga terasos statyba: ko reikia vengti?

Lauko terasa – puikus pasirinkimas, norintiems jaukumo savo namas ar sodybai. Įsirengti terasą galbūt nėra taip sudėtinga, tačiau tai atliekant patiems galima neišvengti tam tikrų klaidų. Su profesionalų dėka terasos statyba – kur kas greitesnė ir patikimesnė, visgi, dėl finansinių paskatų ar norint patiems pasidaryti terasą, pateiksime kelis patarimus, ko reikėtų vengti. Antraip terasa pridarys daugiau rūpesčių, negu teiks džiaugsmo.


1. Patarimas: pasirinkite saulėtą terasos vietą.

 

Paprastai terasos yra įrengiamos ten, kur patenka daug saulės šviesos, spinduliai džiugina ištisus metus, galima džiaugtis šiluma. Taigi, nusprendus terasą įsirengti šiaurinėje pastato pusėje, galite kiek prašauti. Toks sprendimas gali lemti, kad į Jūsų terasą pateks labai mažai saulės, o dėl šviesos trūkumo, terasoje jausis niūrumas. Žinoma, kai kurie žmonės būtent to ir pageidauja arba įgyvendinant tam tikrus projektus architektai sąmoningai suprojektuoja terasą šiaurinėje namo pusėje. Tačiau, neturint rimto pagrindo, verčiau nestatykite lauko terasos būtent tokioje vietoje.

 

2 . Patarimas: medienos pasirinkimas.

 

Beveik visos terasos yra padarytos iš medžio. Mediena iš esmės suteikia erdvei jaukumo, o natūralūs medžio atspalviai tinka prie pačių įvairiausių stilių baldų, audinių, dekoravimo elementų, prie medžio ypač tinka terasose dažnai pastatomi įvairiausi augalai. Tačiau faktas, kad terasai reikalinga mediena, dar nereiškia, kad galima pirkti bet kokį medį ir pradėti terasos statybas. Medžio lentos neturėtų būti gležtos. Minkšta mediena greitai pažeidžiama, įrėžiama stumdant lauko baldus, užlijus lietui ar atšalus orams. Be to, medines lentas sukalus terasą reikia apdirbti, nudažyti, impregnuoti, nulakuoti. Kitaip visas grožis nepraėjus net metams ims po truputį pūti.


3. Patarimas: rinkitės tam tikrai medienai tinkamas priemones.

 

Kiekvienam medžiui yra tinkamos vis kitokios medžiagos, todėl priklausomai nuo medienos rūšies, pasirinkite priemones, kurios neįsigertų į medį. Į tai neatsižvelgus, lakuoti ar dažyti terasos lenteles turėsite pakartotinai arba praėjus gana  trumpam laikui.


4. Patarimas: terasos tvirtinamos specialiais elementais.

 

Toks tvirtinimo būdas kaip vinys, terasų statybose nenaudojamas. Nebent tai – visiškai primityvi terasa. Tačiau šiuolaikiškos bei pastatytos pagal visas taisykles terasos yra sutvirtinamos po lentomis, specialiais tvirtinimo, jungimo elementais. Iš pirmo žvilgsnio lyg paprastai sudėtos lentos, terasą iš tiesų padaro tvirtą. Todėl, jeigu Jums rūpi lauko terasos išvaizda, netvirtinkite lentų bet kaip. Rinkitės terasų statybai pritvirtintas detales.


5. Patarimas: turėklai – reikalingi ne visada.

 

Daugelis panašaus aukščio negu žemė terasų apskritai nereikalauja turėklų. Bet kai kuriais sudėtingesniais atvejais, terasą pakėlus į 40 cm ar didesnį aukštį, uždėti apsauginius turėklus reikėtų. Nors tai galbūt atrodo ir smulkmena, saugumas yra užvis svarbiausias. Išvaizdos bei terasos dizaino tikrai negamins metalo turėklai, juolab kad ir jų šiais laikais būna pačių įvairiausių: tiek atrodančių itin prabangiai, tiek tinkančių skandinaviško tipo, minimalistinėms terasoms.

Atgal į katalogą