+370 683 28017 | info@kiemoprojektai.lt

Malkinės

Net ir mūsų laikais, šalia kiekvieno namo, kurio šildymui yra naudojamas kietojo kuro katilas galima pamatyti malkinę. Tai nedidelis statinys, kuriame, kaip aišku iš pavadinimo yra laikomos malkų atsargos. Nors neretai juose yra laikomi ir kitos kuro rūšys, tokios kaip anglys, briketai ar granulės. Net tuo atveju, kai namuose yra įrengiama gan erdvi katilinė, kurioje yra galimybė saugoti tam tikrą kuro kiekį, visgi retas sugeba apsieiti be papildomos patalpos, kurioje galima saugoti gerokai didesnį kuro kiekį, nei gali prireikti vienam šildymo sezonui. Tai leidžia ne tik nesukti galvos dėl likučių papildymo kas mėnesį ar kelias savaites, tačiau ir sutaupyti, įsigyjant iš karto didesnį kuro kiekį.

Kam reikalingos malkinės?



Žinoma kalbant apie tokias šiuolaikiškas kuro rūšis kaip briketai ir granulės, netenka labai rūpintis apie dėl jų išlaikymo ir tinkamo išdžiovinimo. Jos dažniausiai būna visiškai paruoštos naudojimui, tačiau jei kalba eina apie malkas, tai čia malkinė yra tiesiog būtina. Tinkamai paruoštos malkos, gali sumažinti išlaidas šildymui iki 30 %, o sava ruožtu kūrenimas drėgna mediena yra ne tik neefektyvus bet ir gali sukelti daugybę nepageidaujamų problemų. Jos atsiranda dėl ženkliai padidėjusio sodžių ir nuosėdų kiekio.

Malkinė nėra kažkoks standartinis, visiems vienodai įsivaizduojamas statinys. Jos gali būti pačių įvairiausių formų, dydžių ir konstrukcijų.

  • Tai gali būti priestatas prie pagrindinio pastato, su stogu ir su arba be sienų. Toks variantas yra tinkamas tais atvejais, kai namo šildymui nereikia daug malkų, pavyzdžiui sodo nameliui ar vasarnamiui. Tokios konstrukcijos pliusas yra dažniausiai nenaudojamo žemės lopinėlio „įdarbinimas“ ir papildoma izoliacija iš lauko pusės, kurią užtikrina, palei sieną išdėliotos malkos. Tačiau įrenginėjant tokią malkinę reikėtų atkreipti dėmesį, kad ji turėtų būti iš pietinės pasato pusės, kad gautų kuo daugiau saulės ir būtų pakankamai apsaugota nuo lietaus. Tokiais atvejais padeda ilgesnis stogelis arba papildomai įrengtos sienos.
  • Malkinės neretai būna įrenginėjamos šalia garažų ir sandėliukų, taip sudarant vientisą universalų ūkinės paskirties pastatą. Toks sprendimas yra tinkamas kai malkinė yra suplanuojama dar pačioje sklypo įrengimo proceso pradžioje ir jai numatyta vieta yra įtraukiama į visus reikiamus dokumentus.
  • Malkinė gali būti ir visiškai atskirai stovintis pastatas, kurio įrengimui, priklausomai nuo dydžio galima naudoti net ir pamatai. Visgi dažniausiai pamato įrengimo yra atsisakoma, taip supaprastinant pačio statinio įrengimą bei sumažinant reikiamų leidimų gavimo poreikį. Tokio tipo malkinės yra neabejotinai populiariausias sprendimas, nes gali būti pritaikytos kiekvieno namų vartotojo poreikiams ir gražiai papildyti sklype esančių statinių ansamblį.

Ką tik supjaustytos ir suskaldytos malkos toli gražu nėra tinkamos kūrenimui, ypač jei kalba eina apie efektyvesnį šilumos išnaudojimą. Būtent malkinėse jos pasiekia tokią kondiciją, kai jas naudoti būna efektyviausiai ir saugiausiai. Vasara, kai lauke būna šilčiau, malkos pradžiūstą, o rudenį, šiek tiek sugeria drėgmę iš oro. Taip maždaug per metus laiko jos pasiekia optimalų drėgnumo lygį. Būtent dėl šios priežasties malkinėse yra įrenginėjamos kelios zonos arba atskiros patalpos skirtingo išlaikymo malkoms. Vienoje yra laikomos malkos, skirtos einamam sezonui, o kitoje ateinančiam. Taip pat jeigu katilo kūrenimui yra naudojamos ir kitos kuro rūšys, jas taip pat galima laikyti atskirose patalpose, tam kad jos netrukdytų paimti reikiamą kiekį ir nugabenti jį iki katilinės. Malkas malkinėse rekomenduojama dėlioti taip, kad tarp sudėtų eilių būtų bent 80 cm praėjimas, leidžiantis patogiai prieiti prie reikiamos vietos.

Reikalavimai malkinių įrengimui



Planuojant įsirengti malkinę, yra svarbu įvertinti kelis svarbius veiksnius, kurie padės apsispręsti tiek dėl jos dydžio tiek ir vietos. Deja, bet vien noro šiame procese nepakaks, norint kad viskas būtų atlikta tinkamai, reikės viską gerai įvertinti. Pirmas dalykas dėl kurio reikės apsispręsti – tinkamas malkinės dydis. Kaip jau ir minėjome, jei kalba eitų apie vasarnamio ar sodo namelio apšildymą, kuriam pakanka 1-2 m3 malkų per sezoną, tai rūpintis labai dideliu pastatų tikrai nereikės. Tokiu atveju pakaks nedideliu priestatu prie namo arba poros kvadratinių metrų ploto stoginė. Visgi jei namas yra gyvenamas tai teks užtikrinti ganėtinai erdvia malkine, kurioje tilps reikiamas kuro kiekis tiek einamam, tiek ir ateinantiems sezonams.

200 kvadratinių metrų ploto namui gali prireikti maždaug 15-20 m3 malkų tiek paruoštų tiek ir ruošiamų. Aišku šis kiekis yra preliminarus ir nenumato papildomų malkų sunaudojimo pavyzdžiui vasaros virtuvei, griliui, kaminui ar pirčiai. Jei dažnai naudojatės vienu ar keliais iš šių išvardintų dalykų, tai prie šildymui skirto malkų tūrio reikėtų pridėti dar bent 3-5 kubinius metrus. Kaip jau ir minėjome svarbų vaidmenį gali vaidinti ir pačios patalpos išdėstymas ir padalinimas į atskiras erdves. Taip malkinė tampa labiau funkcionalia ir patogesne naudoti. Apsisprendus dėl statinio dydžio, reikia parinkti jam tinkamą vietą. Idealiausiai, jai pavyksta malkinę įrengti ant kalniuko arba pakilimo. Taip pat būtų optimalu, kad prie jos būtų galimybė privažiuoti mašinai, atvežančiai malkas arba pliauskas. Taip pat aktualus ir atstumas nuo namo iki malkinės, juk mažai kam patiktų keliasdešimties metrų kelionė iki malkinės ir atgal kai lauke lyja ar yra ganėtinai šalta. Ne paskutinį vaidmenį vaidina ir tai, ar malkinė neužstos saulės toje vietoje, kur planuojate auginti mėgstančius šviesą augalus, arba vaizdo pro langą. Taigi užduotis nėra pati lengviausia, ypač nedidelių sklypų savininkams, tačiau nuo šio sprendimo priklauso labai daug.

Malkinių statyboje naudojamos medžiagos



Nors šiais laikais yra galimybės įsirengti malkines iš pačių įvairiausių medžiagų, tačiau yra dalykai kurie nesikeičia jau daugeli metų. Vienas tokių nepakeičiamų veiksnių yra medžio naudojimas malkinių statyboje. Tam yra kelios priežastys, tarp kurių galima būtų išskirti šias:

  • Kaina. Iš medžio surengta malkinė nekainuos brangiau nei panaši konstrukcija iš metalo ar plieno.
  • Estetiškas vaizdas. Medis – ekologiška ir labai gražiai atrodanti medžiaga, kuria nesunkiai galima nudažyti norima spalva ir pritaikyti prie kitų sklype esančių pastatų ar statinių.
  • Praktiškumas. Skirtingai nei metalas, medis neįkaista taip stipriai nuo saulės ir nelaidžia saugomoms malkoms perdžiūti.

Neretai galima sutikti kombinuotas malkines, kuriose medis yra naudojamas kartu su plienu, tam kad užtikrinti konstrukcijos tvirtumą, apsaugoti medinius elementus ir priduoti visam statiniui dar estetiškesnį vaizdą. Nedideli tarpai tarp lentų malkinės konstrukcijoje yra ne tik pageidaujami bet ir būtini, ypač kai kalba eina apie statinius su 4 sienomis. Oras patalpos viduje turi cirkuliuoti ir tarpau užtikrina, kad ši cirkuliacija vyktų kuo efektyviau ir leistų malkoms kuo greičiau pasiekti optimalią naudojimui kondiciją. Jei malkinėje nėra numatytos durys, o tiesiog atvira ertmė sienoje, tai tarpai tarp sienose esančių lentų gali būti mažesni. Stogas tokiose statiniuose dažniau įrenginėjamas vieno šlaito, taip supaprastinant visą įrengimą ir suteikiant malkinei minimalistinį ir ganėtinai estetišką vaizdą.

Malkinė – nors iš pirmo žvilgsnio ir menkas statinys, tačiau tai svarbus ir reikšmingas kiemo elementas. Malkinė turi būti suplanuota taip, kad būtų ne tik funkcionali erdvė malkų ar kitų kuro šaltinių iškrovimui ir patogiam naudojimui, bet ir turi įsilieti į kiemo elementų visumą, neatkreipti pernelyg daug dėmesio, tačiau būti maloni pažiūrėti. Malkinės kiemo erdvėje dar turi būti suplanuotos taip, kad esant poreikiui, malkos jose džiūtų ir vėdintųsi.

Malkines galime projektuoti pagal individualius išplanavimus, bet kokioje erdvėje ir klientui pageidaujant gaminti beveik iš bet kokių medžiagų. Malkinių projektavimo ir statybos kaina svyruoja nuo individualaus užsakymo, tačiau kiekvieną užsakymą perskaičiuojame ir suplanuojame klientui pritaikydami priimtiniausią kainą.

Dėl visų klausimų susijusių su malkinėmis ar kitais kiemo darbų klausimais, maloniai prašome kreiptis į mūsų specialistus nurodytais kontaktais.


Kontaktai

Atgal į katalogą

Užklausa sėkmingai išsiųsta!

Klausti apie gaminį: